טיפול בגישה לפרוסקופית בכריתת שרירנים

כריתת שרירנים בגישה הלפרוסקופית היא שיטת טיפול שהתפתחה לאורך השנים האחרונות. גישה זו מתאימה לכריתת שרירנים במקרים בהם ישנם שרירנים גדולים הנמצאים בתוך דופן הרחם, שרירנים תת-ריריים בעלי גודל של יותר מחמישה ס"מ ובטיפול בשרירנים תת-סרוזיים (שרירנים הבולטים מחוץ אל שרירי הרחם ובולטים אל תוך הצפק).

בשיטה זו, אנו מבצעים חתכים זעירים בדופן הבטן, דרכם אנו מכניסים סיב אופטי ומכשור זעיר המאפשרים לנו לכרות את השרירנים בבטחה. ברוב המקרים השרירנים לא יצאו דרך החתכים הקטנים בשלמותם ויש צורך להשתמש בטכניקה מיוחדת שנקראת מורסילציה. בטכניקה זו מכניסים את השרירן לשקית מיוחדת אשר בתוכה ניתן לחתוך את השרירן לחתכים קטנים אשר יוכלו לצאת דרך החתכים הקטנים שדרכם הוכנסו המכשירים. בדרך זו נפרק את השרירן לחלקים קטנים וכך נוכל לשלוף אותו החוצה.

יתרון בולט של הגישה הלפרוסקופית הוא העובדה שהיא מייצרת חתכים זעירים. מדובר בגישה ניתוחית זעירה-פולשנית, שמשתמשת בפחות חתכים על מנת להשיג את אותן תוצאות כמו בניתוח לפתיחת בטן. היתרון העיקרי הינו בהחלמה מהירה, הפחתת כאבים לאחר ניתוח, פחות הדבקויות לאחר ניתוח וכן תוצאה קוסמטית יותר טובה. הניתוח יתבצע בהרדמה כללית.

בנוסף, שיטה זו מקצרת את זמן האשפוז של המטופלות לאחר הניתוח ומספקת תוצאות קוסמטיות טובות. האשפוז לאחר הניתוח הלפרוסקופי לכריתת שרירנים לרוב יימשך בין יום ליומיים, ולאחריו תוכלי לחזור לביתך ולשגרה.