כריתה בגישה לפרוסקופית רובוטית

הגישה הלפרוסקופית-רובוטית נכנסה לחיינו לפני תקופה קצרה, אך היא כבר מצליחה לשפר את הטכניקה הניתוחית שניתן להציע למטופלות. גישה זו מסייעת למנתחים, להיות מדויקים יותר ולהעניק למטופלות ניתוח בטוח יותר. אנו נעזרים במערכת הרובוטית המתקדמת לבצע את הניתוח, לקבל תמונה ברורה יותר של האזור המטופל, לשפר את יכולות התנועה באזור המנותח ולהפחית סיבוכים.

לסוג ניתוח זה יש יתרונות רבים, גם עבור המנתח וגם עבור המטופלת. ראשית, המערכת הרובוטית מאפשרת לבצע תנועות הרבה יותר עדינות ומדויקות מכפי שניתן לעשות ביד אנושית. בנוסף, באמצעות המערכת ניתן לקבל הדמיה תלת ממדית, וכן לדייק את הפעילויות הניתוחיות. יתרה מזאת, סוג ניתוח זה מצריך אשפוז קצר יותר מניתוחים פתוחים (בדומה לניתוחים לפרוסקופים
), משאיר את המטופלות עם צלקת קטנה יחסית והוכח כי מונע כאבים חזקים לאחר הניתוח.

בשנים האחרונות, התחילו לבצע כריתות רחם בגישה הלפרוסקופית-רובוטית, לצד ניתוחים גניקולוגים רבים אחרים כגון ניתוחי אנדומטריוזיס וניתוחים לתיקון צניחת אברי אגן בגישה רובוטית. שיעורי ההצלחה של ניתוח רובוטי זה הם גדולים, מה שגורם לרופאים רבים להמליץ עליהם למטופלות שלהן. אופי הניתוח נותר דומה לשיטות הלפרוסקופיות האחרות.

אחד היתרונות הגדולים של הניתוח בגישה הלפרוסקופית-רובוטית הוא הדיוק שלה. הניתוחים הלפרוסקופים-רובוטים מפחיתים את כמות הדימום בעת ניתוח, הודות לדיוק של המערכת הרובוטית. סוג ניתוח זה גם מקצר את זמן ההחלמה של המטופלות ומאפשר להן להשתחרר מהאשפוז לאחר יום או יומיים מהניתוח.

מטופלות רבות חוששות מביצוע הניתוח הרובוטי בעיקר מתוך תפיסה מוטעית שכל הניתוח נעשה ע"י הרובוט. חשוב להדגיש – הרופא המנתח הוא זה ששולט בניתוח בכל רגע נתון. המערכת הרובוטית היא עוד כלי, אחד מני רבים, שמסייע לנו להיות מדויקים וטובים יותר. עובדה זו הופכת את בחירת המנתח לחשובה עוד יותר. חשוב לבחור במנתח בעל ניסיון ניתוחי בשיטה זו, שיודע כיצד לעבוד עם המערכת וכיצד לבצע את ניתוח כריתת הרחם באופן הטוב ביותר עבור המטופלת.