03-7946444 03-7946444 Phone Number Phone Number
03-7946444Phone Number

לפרוסקופיה אבחנתית

לפרוסקופיה אבחנתית

לפרוסקופיה הינה הליך זעיר-פולשני, במהלכו מוכנסים אל חלל הבטן כלי אבחון וניתוח זעירים (בדרך כלל בקוטר של עד סנטימטר אחד),

והוא מאפשר הן איבחון יעיל והן ביצוע ניתוחים, באברי הבטן ובאברי המערכת הגניקולוגית.

הלפרוסקופיה מאפשרת זיהוי של פתולוגיות בחלל הבטן ואף טיפול בהם תוך כדי ההליך לפי הצורך.

לפרוסקופיה אבחנתית מומלצת אצל נשים הסובלות מההפרעות הבאות:

  • אי פריון – בהליך הלפרוסקופי נוכל לבחון את מערכת הרביה. לבדוק האם קיימות הידבקויות סביב הרחם, השחלות או החצוצרות.האם קיימת חסימה באחת החצוצרות. האם קיימים גידולים, שרירנים או מוקדי אנדומטריוזיס שעשויים להפריע לתפקוד התקין של מערכת הרבייה.
  • כאבי בטן או כאבי גב חריפים ומתמשכים שלא נמצא עבורם הסבר – בהליך הלפרוסקופי נוכל לבחון את האפשרות שהכאבים נגרמים כתוצאה מדלקת באחד מאברי הבטן. או כתוצאהמהידבקויות, זיהומים, דימומים פנימיים, גידולים שפירים, או גידולים ממאירים.
  • חשד למיימת (הצטברות נוזלים) בחלל הבטן או ממצאים החשודים כגידולים ממאירים.

עוד על ההליך הלפרוסקופי

לפרוסקופיה אבחנתית אורכת בדרך כלל כחצי שעה, והיא מבוצעת בהרדמה כללית. ההתאוששות מההליך היא מהירה יחסית, ובדרך כלל מדובר בניתוח המבוצע במסגרת אשפוז יום. לאחר הניתוחיכולה להיות תחושת כאב גם בתוך הבטן וגם באיזור החתכים. הכאב צפוי להיעלם תוך מספר שעות עד מספר ימים. ההחלמה היא בדרך כלל מהירה וכך גםהחזרה לשגרה.

האם יש סיכוי שיאבחנו ויטפלו בו זמנית?

חלק מההליכים הלפרוסקופיים מתחילים כהליכים אבחנתיים ובמהלך הלפרוסקופיה מתאפשר גם לטפל בממצאים וכך למנוע מהחולה את הצורך לעבור עוד ניתוח. על אפשרות זו יש לדון עם הרופא המנתח טרם תחילת הניתוח.